Середа, 14.11.2018, 09:27

Лихо мені з вами!
Нащо стали на папері
Сумними рядами?..
Чом вас вітер не розвіяв
В степу, як пилину?
Чом вас лихо не приспало,
Як свою дитину?..

Т.Г.Шевченко — центральна постать українського літературного процесу XIX ст. Його творчість мала вирішальне значення в становленні й розвитку нової української літератури, утвердивши в ній загальнолюдські демократичні цінності та піднісши її до рівня передових літератур світу. У своїй поезії Шевченко звернувся до тем, проблем та ідей (соціальних, політичних, філософських, історичних, художніх), які до нього ще не порушувалися в українській літературі або порушувалися надто несміливо й соціально обмежено.
Збагачуючи українську літературу новими життєвими темами й ідеями, Шевченко став новатором і в пошуках нових художніх форм та засобів. Автор “Кобзаря” виробляв і утверджував нове художнє мислення. Його роль в історії української літератури така ж, як роль Пушкіна в російській, Міцкевича — в польській літературі. Його значення в розвитку передової вітчизняної суспільної думки, соціальної і національної свідомості народу не менше, ніж в історії поезії.
Ми вирішили також долучитися до суспільної думки та відвідати Миколаївський академічний театр музичної драми та комедії.
Учні Трихатської ЗОШ І-ІІІ ступенів разом з вчителями переглянули фантастичну виставу «Тарасові весни». Ми були зачаровані атмосферою, яку передали актори… Життя, творчість (Шевченко – поет, Шевченко – художник), особисте життя, викуп з кріпацтва, арешт, уривки творів, пісні на слова Т.Шевченка – все це було представлено на високому рівні. Актори вражали соєю акторською майстерністю.
Всі залишилися задоволеними від незабутніх вражень та відвідування театру

Кондратьєва А.Ю., вчитель української мови та літератури

Прикріплення: Картинка 1 · Картинка 2
Переглядів: 498 | Додав: Алена | Рейтинг: 1.0/1
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
«  Квітень 2014  »